Po co Polakom był internet w 2016 roku


Co roku Google publikuje ranking najczęściej wyszukiwanych fraz. Jak co roku znaleźć można też hasła ciekawe. Przytoczę kilka wybranych rankingów i skupię się na wybranych pozycjach.


jak?

 1. jak pobrać Pokemon Go
 2. jak grać w Pokemon Go
 3. jak mówić „Avon”
 4. jak wypełnić wniosek 500+
 5. jak zarejestrować kartę
  „Moja Biedronka”
 6. jak przyrządzić świeży
  szpinak
 7. jak zarabiać na blogu
 8. jak zrobić kotyliony
 9. jak odmawiać różaniec
 10. jak zrobić lody domowe

gdzie?

 1. gdzie krąży burza
 2. gdzie są grzyby
 3. gdzie można oglądać odcinki
  Pierwszej Miłości
 4. gdzie oglądać Euro 2016
 5. gdzie jest paczka Pocztex
 6. gdzie jestem
 7. gdzie kupić metylokobalamina
  witamina B12
 8. gdzie jest teraz Dar Młodzieży
 9. gdzie sprawdzić datę produkcji dysku
 10. gdzie jest wyrostek

ile kosztuje?

 1. ile kosztuje Spotify
 2. ile kosztuje badanie wody
 3. ile kosztuje egzamin na
  prawo jazdy
 4. ile kosztuje len w aptece
 5. ile kosztuje czołg
 6. ile kosztuje miedź
 7. ile kosztuje obicie fotela
 8. ile kosztuje czeska korona
 9. ile kosztuje husky
 10. ile kosztuje czyszczenie
  sukni ślubnej

Jak? Gdzie? Za ile?

Zawsze, albo może prawie zawsze, warto wiedzieć jak coś zrobić. Do pokemontów wrócimy, ale najpierw Polska. Żeby Polska była Polską, a w Polsce byli Polacy dobrze zdecydowanie dobrze jest wiedzieć jak wypełnić wniosek o „500+”. Dobrze jest też wiedzieć jak zrobić kotyliony, a już zdecydowanie jak należy odmawiać różaniec. Neutralnymi wydają się wyszukania o kartę biedronkową i szpinak, bo nawet robienie loda w domu brzmi jakoś niesmacznie, albo bardziej sprośnie. Wszystkie pozostałe wyszukania to w całości lewackie wybryki komunistów i złodziei. Pierwszy rok dobrej zmiany to jednak Pokemon GO. Sam też grałem.


Polacy też się pytali o to „gdzie?”. Interesowało ich „gdzie krąży burza” oraz „gdzie są grzyby”. Już przy drugim wyszukaniu istnieje ryzyko narkotycznych zapędów liberalnej, a zatem zdegenerowanej części społeczeństwa. Zakładamy jednak, że służą rozwoju polskiej kuchni, a więc też warunkowo zaliczmy ich do zbiorowości narodu, a więc też suwerena. Co ciekawe, na szóstej pozycji najczęstszych wyszukiwań było hasło „gdzie jestem”. Można się zastanawiać jakie okoliczności spowodowały, że ktoś nie wie gdzie jest – troszkę więcej na ten temat wyjaśni się niedługo. Niechlubnym jednak jest chyba witamina B12 z metylokobalaminą. Z tego co wyczytałem przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz bierze udział w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych [żr.]. W tym roku był to dla Polaków temat.


Jeśli chodzi zainteresowaniem kosztu przedmiotu lub usługi, to najbardziej zastanawiającym jest pytanie o cenę zakupu czołgu. Cena dla detalisty jaką znalazłem to niewiele ponad 300 tys. zł [źr.]. Gdy już Polak ma czołg, albo jego cena go odstraszyła, część z nas postanowiła się dowiedzieć ile kosztuje korona czeska. To może się wpisywać w działanie przedsiębiorców związanych z opozycją [źr.], którzy na złość aktualnej władzy rezygnują z podejmowania działalności gospodarczej lub przenoszą ją do Czech [źr.]. A w ramach ciekawostki jeszcze dołóżmy do tego czyszczenie sukni ślubnej – wesela się dzieją, a barszcze się dzieją.


Toplista

A tak wygląda polska toplista (w nawiasy dokładam kategorie subiektywnie przypisane):

 1. Euro 2016 (rozrywka/sport)
 2. Pokemon Go (rozrywka/gry komputerowe)
 3. Slither.io (rozrywka/gry komputerowe)
 4. Rio 2016 (rozrywka/sport)
 5. Eurowizja 2016 (rozrywka/muzyka)
 6. Donald Trump (polityka/zagraniczna)
 7. Singielka (rozrywka/telewizja)
 8. iPhone 7 (elektronika/nowinki techniczne)
 9. Wybory w USA (polityka/zagraniczna)
 10. Deadpool (rozrywka/film)

Ewidentnie zużywaliśmy swoje zainteresowanie na tematy stanowiące rozrywkę. Wydarzenia sportowe dominowały, ale to ze względu na wcześniejszą organizację czasu ich występowania. Jeśli zaś chodzi o Pokemon GO, temat już wcześniej wymieniony w dwóch najczęstszych wyszukaniach „jak?”, jest temat, który wziął nas z zaskoczenia. Pokemony skakały po chodnikach, ulicach, parkach, plażach, łąkach lasach, muzeach, mogiłach i trupach – szczególnie upodobały sobie żydowskiego pochodzenia ofiary ludobójstwa [źr.1, źr.2]. Gdy już jednak naoglądaliśmy się sportu, nasłuchaliśmy się muzyki, naoglądaliśmy się filmów i pobiegaliśmy po cmentarzach w poszukiwaniu diabolicznych stworów, to czas na coś poważniejszego. W dziesiątce zmieściła się jedynie polityka i to nie polska, a zagraniczna – konkretnie wybór prezydenta w USA.


Ciekawostki

Teraz kilka ciekawostek wybranych. „Smoleńsk” był na piątym miejscu najczęściej wyszukiwanych polskich filmów. Przegrał z „Wołyniem”, „Planetą singli” oraz dwoma „Pitbullami”, ale wygrał z ciekawie zatytułowanym filmem „Jestem mordercą”, którego nie oglądałem ale się czaję.

Na trzecim miejscu najczęściej wyszukiwanych seriali jest „Grzech Fatmagül”. Coś o czym słyszałem od znajomych jako o zyskującym popularność serialu tureckim emitowanym na TVP. Słyszałem także, że w serialu tym były sceny jak mąż bił żonę i nie stanowiło to problemu o charakterze przemocy rodzinnej, tylko zostało uzasadnione. Oczywiście w zamyśle służyć ma to emancypacji i wykazania patologii takiego procederu i napiętnowaniu cichego przyzwolenia z jakim ofiara może się spotkać. [źr.]


I to by było na tyle. Przy okazji przypominam rankingi Już wiemy: popaprańcy z nas oraz Czym jest świat w internecie.

 


źródło rankingów: businessinsider.com.pl


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.