O wszystkim, o niczym, o mnie i o każdym 1


Ostatnio dowiedziałem się, że kolega moich znajomych ma syna (ma już 9 lat), którego nazwał Gawin. Imię to jest niespotykane, ale podoba mi się. Lepsze niż Kewin, Czester, Otton, Xavier, Ariel, Rayyanek albo Dżesika, Vanessa, Pamela lub Eutanasia dla dziewczynki.


a9ea364106_adam_to_nie_imieWspominam to dlatego, bo przy tej okazji wpisałem imię Gawin w wyszukiwarkę i znalazłem stronę, na której zostało ono opisane pod kątem znaczenia numerologicznego. Czytam wszystkie zdrobnienia imienia, następnie preferowane zawody, zwierzęta-przewodników, najlepsze dni tygodnia, najbardziej sprzyjające pory roku, a dalej także jakim byłby członkiem rodziny, partnerem, rodzicem itd. Pomyślałem, że jest to całkiem ciekawe, a zatem postanowiłem sprawdzić swoje imię czytając kilka stron i tego się dowiedziałem o sobie.Życie towarzyskie

Okazuje się, że jestem duszą towarzystwa, która jest bardzo małomówna. Gdy mówię, to konstruuję proste komunikaty, gdyż jestem prostolinijny, ale też bardzo często to powoduje problemy w komunikacji. Jestem szczery i walę prosto z mostu, czym często narażam się na niechęć, ale też bardzo dbam o to, żeby nikogo nie urazić. Jestem słowny, skryty, otwarty, zdyscyplinowany i szalony. Generalnie preferuję domowe pielesze, dlatego z miłą chęcią uczestniczę we wszelkich spotkaniach ze znajomymi.


54f5efc96a558Miłość i związki

Nie potrafię uwodzić, ale potrafię oczarować niemal każdego swoją otwartością i skrytością. Nie przejmuję się emocjami partnerki, ale bardzo mi na niej zależy i dlatego poszukuję związku z kimś inteligentnym, kto nie powinien zmieniać moich poglądów. Należy się przygotować na to, że będę zatwardziały w poglądach, ale też często mówię to co ktoś chce usłyszeć, gdyż liczą się czyny, a nie słowa. Jestem łasy na komplementy, ale nie lubię pustych słów. Związek ze mną to prawdziwa praca jak na orce, ale bardzo satysfakcjonująca i przyjemna.


Praca

Jestem słowny i szczery, ale posługuję się przebiegłością. Potrafię łatwo wytyczać cele. Gdy spotka mnie porażka, to nie jest ona dla mnie trudnością, ale bardzo ją przeżywam. Jestem subiektywny. Jako szaleniec skrupulatnie wszystko planuje, choć jest nieprzewidywalny.


3189836Jaki jestem nie wie nikt

Nic się k***a nie trzyma kupy. Jestem szczery i przebiegły, szalony i zdyscyplinowany, skryty i otwarty, gadatliwy i nieśmiały, zatwardziały w poglądach ale często mówię to co inni chcą usłyszeć, prosty w sposobie mówienia, czasem wręcz chamski, ale bardzo dbam o samopoczucie innych no i jeszcze porażki nie robią na mnie wrażenia, ale bardzo je przeżywa. No i najważniejsze… mam subiektywne poglądy. Toż to szok.


W astrologii pies pogrzebany

Jak w każdym z tego przypadków opisy są tak niejednoznacznym laniem wody, że każdy mógłby się w nich odnaleźć. Pewne stwierdzenia się powtarzają, ale jak wiadomo, słowa mają wiele znaczeń i można różnie te same określenia rozumieć, i to właśnie na tym całość tych zjawisk bazuje.

6605379494_adam_to_nie_imieDlatego od ponad 15 lat nie czytuje horoskopów. Unikam ich, a kilka razy zdarzyło mi się szybko opuścić pokój udając rozwolnienie i krzycząc „Będę srał!” byleby mieć wymówkę do opuszczenia zgromadzonych bez konieczności tłumaczenia motywacji. Żartuję z tym ostatnim, ale faktycznie kilka razy umknąłem zanim usłyszałem więcej niż chciałem.

Za prawdę uważam przekonanie, że rzeczy nie są czarno-białe, a tak samo ludzie nie są prości. Nie ma tak, że zawsze ktoś jest szczery albo zawsze kłamie tak jak też, że zawsze knuje albo stara się zrobić drugiemu co mu byłoby miłe – w tych dwóch parach przeciwstawnych postaw można znaleźć osobę, która komuś bliskiemu oszczędza ponurej prawdy, która nie zmieniłaby nic poza samopoczuciem.

Mając to na uwadze stwierdzam, że horoskopy i tego typu przepowiednie mają w sobie tyle samo prawdy co fałszu – ani odrobinę.

Przesłanie na koniec

Na koniec pozostawiam Cię z tym przesłaniem:
Przyszłość masz otwartą, przed tobą nieznane, choć nie wszystko cię zaskoczy. Zwróć uwagę na to, co ważne, ale nie zapomnij przeszłości, gdyż ona już była, więc ją znamy. Żyj tak, aby wszystko co Cię spotka, gdy już będzie przeszłością, mogło wspomniane powodować zadowolenie i satysfakcję. Jesteś wszak rozumnym człowiekiem, choć wiele nauki jeszcze Cię czeka.
Nie zapomnij tego przesłania.Beznadziejne źródła: magia.onet.plksięgaimion.commiastodzieci.pl.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “O wszystkim, o niczym, o mnie i o każdym